2022.11.10 godz. 15:56 Rzeszów, Podkarpackie

Czy mogę rozwiązać umowę najmu mieszkania zawartej na rok

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałam zapytać czy możliwe jest rozwiązanie umowy najmu mieszkania przez najemcę? A jeśli tak to jaki jest okres wypowiedzenia. W umowie jest zapis o tym że wynajmujący może rozwiązać umowę jednak nie ma nic o najemcy. Jest to umowa na 1 rok.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 13:01

Dzień Dobry w takim wypadku wypowiedzieć umowę można tylko w przypadku określonym w art. 682 kc " Jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy lub jego domowników albo osób u niego zatrudnionych, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach". Natomiast można spróbować wypowiedzieć taką umowę za porozumieniem stron. Pozdrawiam adw. Maciej Tokarski
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)