2023.07.02 godz. 15:22 Gdynia, Pomorskie

Czy mogę rozwiązać umowę z podwykonawcą

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam problem z fotograf.Termin realizacji dzieła był do 13.06. Pani ignorowała nasze wiadomości, skierowaliśmy do Pani pismo z zadaniem obniżenia kwoty usługi o 1000 zł i doręczenie materiałów (zdjęcia na dysku Google, odbitki, fotoksiazka) w ciągu 7 dni albo zwrot srod.Pani napisała sms ze może dac 10 zł i je przesłała i wyslala nam zdjęcia na dysku (po terminie umowy ale w terminie pisma). Zdjęcia są słabej jakości, niezgodne z tym co nam przedstawila przy podpisaniu umowy w której jest punkt ze zdjęcia będą na takim samym poziomie. Dalej nie mamy reszty. Czy możemy rozwiązać umo

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lip 2023 09:37

Jeśli dzieło jest niezgodne z zamówieniem można wezwać do obniżenia ceny lub odstąpić od umowy. W takiej sytuacji kolejnym krokiem będzie wezwanie do zwrotu wynagrodzenia i ewentualnie dalszych roszczeń (odszkodowanie). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl