2024.01.29 godz. 22:19 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę rozwiązać umowę zlecenia, w której nie zawarto okresu wypowiedzenia w każdej chwili bez konsekwencji?

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałam umowę zlecenia dotyczącą wykonywania pracy w jednym z gabinetów stomatologicznych. W umowie nie zawarto informacji dotyczącej długości okresu wypowiedzenia. Chciałabym dowiedzieć się czy mogę wypowiedzieć umowę w każdym momencie, bez konieczności dalszego wykonywania podjętych zobowiązań. Dodam, że moja stawka godzinowa to 25 zł brutto. Czy mogę podać to jako nadużycie ze strony zleceniodawcy? Umowa podpisana na okres 3 miesięcy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 08:08

Dzień dobry, przyjmujący zlecenie może wypowiedzieć ją w każdym czasie - zgodnie z przepisami KC. To co przepisy regulują, to wskazują, że jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, to przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę. Pozdrawiam