2019.08.08 godz. 19:28 Gdańsk, Pomorskie

Czy moge sie spodziewac ze komornik zostawi mi jakies pieniadze na zycie skoro mam zajecie komornicze na koncie?

Wyjaśnienie sytuacji

w obecnej chwili mam zajecie komornicze na koncie , wiec jak wplynie wynagrodzenie to cos mi zostanie na nim i czy bedzie zablokowane czy bede mogl je wyplacic?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Paweł Stępniak

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sie 2019 09:54

Wolna od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy. Osoba zarabiająca brutto 2250 zł (najniższa krajowa) będzie otrzymywała całą wypłatę brutto na rękę. Jeżeli zarabia Pan brutto ponad 2250 zł, komornik będzie mógł dokonywać potrąceń do kwoty 1633,78 zł. Sytuacja przedstawia się jednak inaczej w zależności od tego, czy dług wynika z alimentów, w jakim wymiarze czasu Pan pracuje i jaka umowa łączy Pana z pracodawcą

Zmodyfikowano dnia: 09 Sie 2019 10:00
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)