2022.04.04 godz. 18:21 Murowana Goślina, Wielkopolskie

Czy mogę się starać jako ojciec dziecka do widywania się z nim w 3 weekendy w miesiącu? Mieszka on 80 km od mojego miejsca zamieszkania wraz z matką.

Wyjaśnienie sytuacji

Matka wraz z naszym synem, po naszym rozstaniu przeprowadziła się do swojej rodzinnej miejscowości. W tygodniu nie mam możliwości spotykać się z synem dlatego ubiegam się o weekendy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Kwi 2022 20:47

Tak może Pan. Ważne żeby określić dokładnie które to mają być weekendy w miesiącu, żeby w przypadku braku ich odbycia mógł Pan je wyegzekwować. Np. wskazać 134 weekend miesiąca.