2022.06.29 godz. 11:30 Wrocław, Dolnośląskie

Czy moge się starać o zwrot zadatku na wynajem mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałam wynająć mieszkanie w Warszawie dopiero od września. Mężczyzna napisał mi wiadomość, że może mi "zarezerwować" mieszkanie do września pod warunkiem, że wpłacę mu zadatek 50% czynszu za okres wakacyjny (2miesiace) (2300zl) Gdzie Pan mi napisał, że jeżeli znajdzie kogoś na okres wakacyjny to odda zadatek. Zapłaciłam i umówiliśmy się na podpisanie umowy na drugi dzień. Natomiast po godzinie od wpłaty zadatku wydarzyła się sprawa losowa, na którą nie miałam wpływu i musiałam zrezygnować. Natomiast wczoraj zauważyłam, że już mieszkanie nie jest dostępne bo mężczyzna wynajął je komuś innemu

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Cze 2022 13:31

Tak, może się Pani starać o zwrot zadatku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)