2021.06.22 godz. 14:47 Wołomin, Mazowieckie

Czy mogę się ubiegać o dogodne warunki mieszkaniowe razem z dziećmi? Dodam że mąż dużo spożywa alkoholu i jest nie odpowiedzialny, wyzywa mnie.

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem z mężem po ślubie prawie 18 lat i w ostatnich latach nie umiemy się ze sobą dogadać. Mieszkamy w domu jednorodzinnym. Moje pytanie jest jest następujące czy po rozwodzie będzie mnie i dzieciom należał się dom. Działka na której stoi jest na męża ale budowa domu była już po ślubie? Ja i Dzieci jesteśmy w nim zameldowane mąż natomiast w drugim rodzinnym domu ma meldunek. Jaka sytuacja mieszkaniowa mnie i Dzieci czeka ? Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy mogę się starać o alimenty od męża dla dzieci chociaż w obecnej sytuacji mąż nie jest nigdzie zatrudniony - praca bez rejestracji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 20:32

Dom i działka jest męża. Żonie należy się zwrot nakładów. Można próbować wykazywania że wartość domu znaczącą przewyzsza wartość działki. To jest jedyną szansą na przejęcie przez żonę domu że spłata męża.