2024.02.05 godz. 09:16 Katowice, Śląskie

Czy mogę się ubiegać o odstąpienie umowy sprzedaży samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Tydzień temu kupiłam samochód od handlarza, zrobiłam jazdę próbną i byłam na okręgowej stacji kontroli pojazdów, którą polecał handlarz. Wszystko było w porządku, stan techniczny dobry żadnych rys, tak przynajmniej twierdził diagnosta. Później okazało się że jest w większości do roboty samochód. Próbowaliśmy się dogadać z tym Panem ale on stwierdził że sam nie wiedział co tak na prawdę jest do roboty w tym samochodzie i może mi dać najwyżej 100zl bo nie chcę go z powrotem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2024 11:51

Dzień dobry, można próbować formułować roszczenie z tytułu rękojmi. Jednakże, powodzenie takiego roszczenia będzie zależało od wielu czynników, np. czy zakup był od przedsiębiorcy czy konsumenta, na ile znane były usterki pojazdu. etc. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)