2022.04.26 godz. 15:30 Głuchów Górny, Dolnośląskie

Czy mogę się ubiegać o zwrot pieniędzy za kredyt który jest wzięty na mnie, ale dla innej osoby, która miała go spłacać?

Wyjaśnienie sytuacji

Wziąłem kredyt dla byłej dziewczyny przeświadczenie że będzie on spłacany przez jej rodziców, zostałem okłamany gdyż nawet jej rodzice o tym nie wiedzieli, mimo to dostawałem wpłaty, lecz nadeszło rozstanie a w raz z nim coraz większe problemy otrzymywaniem pieniędzy na raty, czasem były to kilkumiesięczne przerwę regulowane przez jej brata bądź rodziców, ale od kilku miesięcy temat ucichł, brak przelewów i Ja spłacam ten kredyt, moje pytanie jest takie czy mam szanse ubiegać się o te spłaty posiadając wiadomości od tej osoby że będzie spłacać jak i wcześniejsze przelewy na konto

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2022 17:02

Tak, jest możliwość założenia do sądu pozwu o zapłatę na podstawie takich dowodów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)