2021.10.14 godz. 07:37 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę się zrzec spadku przed śmiercią danej osoby?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry chciałabym się zrzec spadku po mojej mamie która żyje.Jest bardzo dużo długów i hipoteka na jedno z mieszkań ( posiada 2 ). Czy mogę to zrobić sądownie czy musiałabym z nią pójść do notariusza i podpisać umowe? Bo nie ukrywam że nie mam z nią kontaktu i nie dam rady jej zaciągnąć do notariusza.A też chce zgłosić na policje jej zaginięcie i nie chce po prostu potem mieć nie przyjemnych niespodzianek.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 12:53

Witam serdecznie, jedyną dopuszczalną umową w Pani sytuacji jest umowa zrzeczenia się dziedziczenia, która jest zawierana pomiędzy Panią, a Matka przed notariuszem. Inną możliwością jest odrzucenie spadku po śmierci. Poza dwoma ww. opcjami innych nie ma.