2023.10.22 godz. 14:26 Pilawa, Mazowieckie

CZY MOGĘ skierować do BIG KRD WNIOSEK o USUNIĘCIE ZAPISU o obecnie już nieistniejącym zadłużeniu ponieważ postępowanie sądowe zakończono - wyrok prawomocny.

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd wydał orzeczenie o oddalenie powództwa firmy WC INKASO. Z powodów formalnych na chwilę obecną nie mogę odebrać prawomocnego oryginału orzeczenia sądu. Według wyjaśnień pracowników Sądu przeszkoda uniemożliwiająca uzyskanie wyżej wymienionego dokumentu nie ma bezpośredniego związku z merytorycznym wyrokiem Sądu. Wskazana powyżej firma Windykacyjna nie dokonała dotąd usunięcia z KRD ZAPISU dotyczącego mojego rzekomego zobowiązania.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2023 16:53

Wpis powinien zostać usunięty, jeśli prawomocny jest wyrok stwierdzający, że dług nie istnieje.

Zmodyfikowano dnia: 23 Paź 2023 00:08
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)