2019.11.04 godz. 16:42 Łomża, Podlaskie

Czy mogę spłacić kredyt hipoteczny + MDM zaciągnięty na zakup mieszkania przed upływem 5 lat od podpisania umowy z bankiem PKO BP?

Wyjaśnienie sytuacji

W kwietniu 2016 roku podpisałem umowę kredytową z bankiem PKO BP na zakup mieszkania dla córki, która skorzystała też z kredytu MDM. W umowie zawarto okres spłaty kredytu na 15 lat.Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu ( niż 5 lat) bez narażenie na groźbę zwrotu kredytu MDM? Dziękuję za poradę. D.Makowski

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2019 09:56

Szanowny Panie w celu udzielenia odpowiedzi koniecznym jest przeanalizowanie zapisów umowy kredytowej. Generalnie okres karencji wynosi 5 lat od momentu podpisania umowy z bankiem - w tym czasie nie należy nadpłacać kredytu powyżej limitu, na jaki zezwala umowa kredytowa lub nie spłacać, by nie musieć oddawać dopłaty. Po tym okresie nic nie stoi na przeszkodzie, by nadpłacić lub spłacić kredyt.

Zmodyfikowano dnia: 05 Lis 2019 09:57
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)