2022.05.21 godz. 20:07 Bochnia, Małopolskie

Czy mogę sprzedać dom ?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę sprzedać dom w którego estem właścicielem, a mój były maz po sprawie rozwodowej ma przydzielony pokój? I jest zameldowany w domu, nie chce się zgodzić na wspólną sprzedaż. Czy mogę sprzedać dom jako jedyny właściciel ? Jakie mogę mieć konsekwencje ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 22:55

Jeśli dom jest wyłącznie Pani własnością może go Pani sprzedać. To, że mąż ma w wyroku rozwodowym pokój nie oznacza, że ma tytuł do zajmowania mieszkania. Sąd w wyroku rozwodowym wyłącznie reguluje sposób wspólnego zamieszkania na czas tego wspólnego zamieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wszcząć sprawę o eksmisję męża, jeśli nie będzie on chciał się dobrowolnie wyprowadzić. Pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl