2023.06.10 godz. 01:43 Wadowice, Małopolskie

Czy mogę starać się o dozor elektroniczny przebywając juz w areszcie? Czy musi minąć połowa kary? Kara pozbaw8nia wolności 1 rok.

Wyjaśnienie sytuacji

Osoba bliska zostala doprowadzona do zakładu karnego ponieważ został odwieszony wyrok 1 rok, nie została uiszczona oplata na fundusz wiec sad odwiesił wyrok. Czy jest możliwość odbycia kary w systemie dozoru elektronicznego ? Czy jest wymagany pewien czas ? Czy taki wniosek można złożyć odrazu po umieszcEniu w zakładzie karnym?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2023 14:31

Tak, jest to możliwe w każdej chwili. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl