2022.07.04 godz. 18:57 Prudnik, Opolskie

Czy mogę starać się o podwyżkę alimentow zasadzonych w 2017 roku przy czym ojciec dzieci aktualnie jest w Zakładzie Karnym?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 2017 roku mam przyznane alimenty na 2 dzieci w kwocie 700 zł łącznie. Nigdy nie staralam sie o ich podwyżkę. Ojciec dzieci odkąd alimenty są zasadzone nie wpłacił żadnej kwoty przez co alimenty są wypłacane przez fundusz alimentacyjny. Czy mogę wystąpić o podwyższenie obecnej kwoty w momencie kiedy byly mąż jest w Zakładzie Karnym? Czy sąd przyzna mi większą kwotę? Czy mogę spodziewać się ich obniżenia gdyż nie jest w tej sytuacji wypłacalny.?Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Student

Paweł Plata

Niemstów, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2022 19:51

Proszę napisać w tej sprawie wniosek do sądu.