2021.07.19 godz. 01:21 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę starać się o Sadowe stalenie widzen z wnukiem?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Moj syn zagroził mi ze nigdy nie zobaczę juz wnuczka,zabronił mi go odwiedzać i dzwonić do niego.Syn robi to po zlosci(ma problemy psychiczne,nie leczy się i smiertelnie obraza o byle co)Od 2 lat mam zazyla relacje z wnusiem,od czasu jego porodu dbam o niego aby nic mu nie brakowało,często odwiedzam i codziennie tez rozmawiamy.Od 3 tyg nie mamy ze sobą kontaktu.Synowa jest zastraszana i boi się dzwonić do mnie albo pokazać mi małego osobiście.Czy ja mogę walczyć?Bardzo kocham,to moj jedyny wnuk.Prosze o pomoc.Aneta

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2021 18:15

Dzień dobry! Na podstawie art. 113(6) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego może Pani złożyć wniosek o uregulowanie kontaktów z wnuczkiem, a jeśli zostaną ustalone - domagać się ich egzekwowania. W razie pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu.