2021.06.17 godz. 11:39 Trześń, Podkarpackie

Czy mogę starać się o umorzenie kosztów sądowych za wszczęcie postępowania rozwodowego

Wyjaśnienie sytuacji

Z mężem nie jestem od 2009 roku, razem mamy jedno dziecko. Posiadam jeszcze jedno dziecko z związku nieformalnego i obecnie jestem w ciąży. Otrzymuje pensje w wysokości najniższej krajowe, 500 Plus oraz alimenty z funduszu alimentacyjnego na wspólne dziecko gdyż mąż w żaden sposób nie dokłada się do jej utrzymania. Oboje dzieci mają autyzm. Nie mogę starać się o żadne świadczenia i nie dostaję alimentów na drugie dziecko gdyż nie moge wykazać dochodów rodziny ponieważ mąż nie udostępnia swoich dochodów. Nie stać mnie na zapłacenie 600 zł za rozwód a mąż nie da ani złotówki.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2021 18:25

Proszę złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów. W punktach nieodpłatnej pomocy prawnej pomogą Pani przygotować taki wniosek.