2021.04.07 godz. 17:26 Skwierzyna, Lubuskie

Czy mogę starać się o unieważnienie wyroku sądowego

Wyjaśnienie sytuacji

Moja pełnoletnia córka wystąpiła do sadu o alimenty gdyż w planach miała studiować. Sąd przyznał jej Rentę alimentacyjną i choć wyrok był nieprawomocny nadał temu wyrokowi klazurę natychmiastowej wykonalności. Z przeczytanych informacji wiem żadne przepisy nie przewidują renty alimentacyjnej od ojca . Córka poszła do komornika i komornik zaczął mi zajmować wynagrodzenie z tytułu zasądzonych alimentów. Podczas rozprawy sądowej pod przeglądając dokumenty stwierdziłem ze pod pozwem nie był podpis córki lecz podrobiony podpis przez jej matkę. Tak samo było w dokumentach u komornika .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2021 18:05

Dzień dobry! Alimenty czasami nazywane są rentą alimentacyjną. Jeśli ma Pan uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości podpisu Pańskiej córki pod pozwem o alimenty i/lub wnioskiem egzekucyjnym proszę rozważyć skierowanie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podrobienia podpisu do prokuratury. Co do rygoru natychmiastowej wykonalności to zgodnie z art. 333 § 1 kodeksu postępowania cywilnego sąd jest zobowiązany nadać taki rygor na wyrok w sprawie o alimenty w opisanym tam zakresie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)