2022.10.12 godz. 13:42 Bogatynia, Dolnośląskie

Czy mogę starać się o wcześniejsze zwolnienie mojego partnera z zakładu karnego, ponieważ bardzo potrzebne jest mi jego pomoc.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, dwa i pół miesiąca temu urodziłam córeczkę, niestety w momencie kiedy dowiedziałam się o ciąży mój partner trafił do zakładu karnego. Dodam że mam jeszcze dwójkę swoich dzieci . Jestem w bardzo ciężkiej sytuacji i nie wiem jak mam sobie radzić. Sama utrzymuję dzieci, a niedługo kończy mi się umowa o pracę (pracuje w Czechach). Nie wiem za co będę miała utrzymać dzieci i dom. Obecność mojego partnera pozwoliła by mi na powrót do pracy i pomoc w wychowaniu. Mój partner miał łączenie kar, ale nie wiemy jeszcze co orzekł Sąd. Ogólnie dostał 4lata z czego prawie rok kary już odbył.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2022 13:30

Warunkowe przedterminowe zwolnienie możliwe jest po odbyciu co najmniej połowy kary (w przypadku recydywy lub udziału w grupie przestępczej - 3/4) oraz spelnieniu szeregu innych warunków. Przed odbyciem połowy kary możliwe jest wnioskowanie o przerwę w wykonywaniu kary (jeżeli przemawiają za tym ważne względy rodzinne lub osobiste).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)