2024.03.17 godz. 09:53 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę starać się o wypłatę wynagrodzenia za godziny gdzie pracowałam bez umowy ?

Wyjaśnienie sytuacji

W styczniu zaczęłam pracę w żłobku gdzie pracowałam bez umowy łącznie 29godzin. Od połowy lutego udało mi się wywalczyć umowę jednak warunki pracy jakie tam były nieodpowiadały mi i z końcem miesiąca złożyłam Wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron na co pracodawca się zgodził. Wypłatę powinnam dostać ostatniego dnia miesiąca (luty) jednak musialam się przypominać i wypłatę dostałam dopiero 11 marca za godziny przepracowane w lutym a za styczeń nie otrzymałam wynagrodzenia. Czy mogę coś zrobić żeby uzyskać wynagrodzenie za styczeń gdzie pracowałam bez umowy ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Mar 2024 06:32

Jeśli była umowa tylko ustna to nie na to znaczenia. Należy wezwać do wypłaty należnego wynagrodzenia, a jeśli nie zostanie wypłacone pozwać pracodawcę o zapłatę

Zmodyfikowano dnia: 26 Mar 2024 06:32
Tak Nie

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2024 14:01

Dzień dobry, należy wezwać byłego pracodawcę do zapłaty zaległego wynagrodzenia. Jeśli będzie Pani potrzebować pełnomocnika zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)