2023.01.19 godz. 10:16 Łódź, Łódzkie

Alimenty na dzieci bez rozwodu

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę strać się o alimenty na trójkę dzieci jeśli mamy z mężem separacje a nie jesteśmy po rozwodzie ? I jaki wniosek wyplenić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 14:07

Dzień dobry. Tak, jak najbardziej. Konieczny jest pozew o alimenty, składany do sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dzieci. Pozew powinien uwzględniać usprawiedliwione potrzeby dzieci - ich wartość, koszty, które Pani ponosi, zarobki Pani oraz męża, a także jego zdolność zarobkową.