2022.06.05 godz. 11:50 Bielsko-Biała, Śląskie

Czy mogę ubiegać się o mieszkanie z dziećmi po rozwodzie w jednej części domu , który jest męża ?

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam z mężem od 16 lat w domu który jest męża po śmierci jego rodziców.Chce się z nim rozwieść ale z racji drogiego wynajmu mieszkan chce zamieszkać na górze domu z dziećmi a mąż żeby zamieszkał na dole.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2022 21:11

Ma Pani prawo mieszkac w domu męża, póki jest Pani żoną. Art 28 kro "Jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony do korzystania z tego mieszkania w celu zaspokojenia potrzeb rodziny". Rozwód = utrata prawa zamieszkania w cudzym domu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)