2023.10.07 godz. 11:20 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za niesłusznie nałożona karę administracyjną

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, prowadzę franczyzę. Jestem podnajemcą lokalu, w umowie franczyzowej jest określone że nie odpowiadam za reklamy i marketing i nie mogę ingerowac. Dostałem karę za szyld 45tys. Franczyzodawca zobowiązuje się zapłacić, jednak może to potrwac,wtedy nie mam na wypłaty dla pracowników ani podatki, również nie mogę wziąć kredytu bo jest zajęcie. Czy jeśli będę zmuszony zamknąć działalność i wypowiedzieć umowę (bankructwo) o jak wysokie odszkodowanie mogę się ubiegać i czy wogole jest możliwość

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2023 11:44

W pierwszej kolejności warto rozważyć odwołanie od decyzji - po pierwsze być może kara nie jest zasadna lub jej wysokość rażąco wysoka, a po drugie przedłuży to czas uprawomocnienia się co pozwoli na zebranie kwoty przez franczyzodawcę. Osobną kwestią jest ewentualne roszczenie po upadłości - odszkodowanie to określona kwota szkody plus ewentualnie utracone pożytki przyszłe. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)