2024.05.08 godz. 08:56 Wałbrzych, Dolnośląskie

Czy mogę ubiegać się o zadośćuczynienie od miasta za wypadek dziecka ?

Wyjaśnienie sytuacji

Byłam z synem na spacerze , syn niefortunnie upadł przy ogródkach działkowych na drodze do furtki ogródków działkowych. Upadł na pręty które wystawały po starym ogrodzeniu , efektem są szwy na nodze

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2024 10:36

Pytanie, z jakiego powodu upadł? Jeśli przykładowo na skutek nierówności chodnika, którego zarządcą jest miasto, to wówczas takie roszczenie jest zasadne. Powstaje również pytanie czy owo ogrodzenie należy do miasta czy do zarządcy ogródków działkowych - wówczas należałoby skarżyć administratora ogródków
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)