2021.06.24 godz. 08:26 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę ujawnić swoje wynagrodzenie drugiemu pracownikowi w tej samej firmie, gdy podejrzewamy że na tych samych stanowiskach są nierówne warunki?

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuje w duzej firmie i mamy podejrzenie ze warunki dla tych samych stanowisk, tych samych obowiazkow nie sa rowne i nie za bardzo rozumiemy z jakiego powodu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Barbara Wawrzyniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2021 17:05

Kwestia polityki tajemnicy wynagrodzeń i jej dopuszczalności jest w ostatnim okresie wśród prawników i praktyków mocno dyskutowana, niemniej jednak nieuregulowany stan prawny na chwilę obecną uzależnia odpowiedź na Państwa wątpliwość od regulacji wewnątrzzakładowych, a zatem udzielenie odpowiedzi wymaga ich analizy.