2023.12.13 godz. 10:09 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę umowę najmu na czas określony z wypowiedzeniem 2 mc rozwiązać przez jej wygaśnięcie tz z dniem 31 grudnia bez wypowiedzenia bez konsekwencji?

Wyjaśnienie sytuacji

W tytule początek. Wiec czy ta umowa może się zakończyć bez wypowiedzenia mimo ze jest napisana na czas określony z wypowiedzeniem z dniem na jaki została zawarta. Nie ma nic o jakiejś karze itd

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 10:16

Dzień dobry, jeżeli umowa została zawarta na czas oznaczony, np. 1 rok, to upływ określonego terminu trwania umowy, oznacza jej automatyczne zakończenie. Aby uniknąć wątpliwości warto skontaktować się z Wynajmującym i poinformować o zakończeniu umowy oraz umówić się na dzień przekazania nieruchomości. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)