2021.06.24 godz. 15:26 Wronki, Wielkopolskie

Czy mogę użyć jako dowody w sprawię screeny rozmów żony z bratem screeny pochodzą z jego konta na portalu społecznościowym, do którego przypadkowo miałem dostę

Wyjaśnienie sytuacji

żona odeszła ode mnie w grudniu sprawę rozwodową zaczęła załatwiać dopiero w marcu ,gdy kasowałem wszelkie nasze wspólne konta natknąłem się na loginy do konta jej brata z ciekawości spojrzałem na ich prywatne wiadomości a w nich miedzy innymi rozmowy o tym że chcą podrzucić mi narkotyki oraz zrobić inne świństwa ,czy mogę użyć screenów tych rozmów podczas rozprawy rozwodowej ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 19:03

Sąd rozwodowy najprawdopodobniej dopuści to jako dowód. Kwestia jest taka czy nie zarzuca, że treści zostały zmanipulowane. Nadto należy się liczyc że sprawa karna za naruszenie tajemnicy korespondencji.