2024.01.25 godz. 11:48 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę uzyskać alimenty? O jaką kwotę mogę się ubiegać? Ile wyniesie mnie całe prowadzenie przez Państwa postępowania w tej sprawie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam ponad rok temu wyprowadziłam się z domu ,jestem młodą osobą która sama się utrzymuje nie dostaję żadnych pieniędzy od rodziców ,w międzyczasie uczę się w szkole weekendowej, jedynym wsparciem od strony jednego z rodzica jest opłacanie rachunku za telefon. Wiem że dopóki uczę się mają obowiązek płacić alimenty. Czy mogę się o nie ubiegać?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2024 08:43

Jeśli dorosłe dziecko kontynuuje naukę to może się ubiegać o alimenty. W razie zainteresowania pomocą prawna proszę o kontakt ib@iblegal.pl