2021.08.12 godz. 15:33 Ostrołęka, Mazowieckie

Czy mogę uzyskać spłatę długo w poniższej sytuacji?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym zapytać czy jest możliwość odzyskania długu. Chodzi dokładniej o sytuację w której klient zlecił mi wykonanie loga (cena loga to 500zł). Ja swoją pracę wykonałem, klient zaakceptował projekt, i napisał że jutro wyśle pieniądze. Po czym po kilku dniach nieodpowiadania, napisał że już ma inne logo, mi nie zapłaci i nie mogę mu nic za to zrobić. Zaznaczę jeszcze że nie spisywaliśmy żadnej umowy, jedyne co mam to korespondencję na messengerze w której jasno jest opisane zlecenie, termin cena oraz akceptacja pracy.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2021 07:53

Jest to możliwe. Nie było obowiązku zawierania umowy na piśmie. Warto jednak skonsultować sprawę z prawnikiem na żywo, bowiem trzeba wykonać kilka czynności. Opisywanie tego zajęłoby zbyt dużo miejsca. A pominięcie którejś z tych czynności mogłoby skutkować niepowodzeniem.
Tak Nie

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2021 07:51

Dzień dobry! W takiej sytuacji sugeruję najpierw wysłać do zleceniodawcy pisemne wezwanie do zapłaty listem poleconym wraz ze wskazaniem terminu zapłaty, a gdy to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu - proszę zastanowić się nad skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego z powództwem o zapłatę.