2023.09.16 godz. 12:08 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę w jakiś sposób umorzyć mój dług?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 22 lata, w wieku ok. 19 lat komornik zajął moje konto bankowe. Chodziło o dług rodziców za mieszkanie, który powstał przed osiągnięciem przeze mnie pełnoletności. Rodzice żyją i również płacą. Nie miałam żadnego wpływu na tę sytuację, a teraz zostałam jednym z dłużników, czy mogę jakoś cofnąć ten proces? Jeśli tak, jak to zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 17:28

Szanowny Panie, W takiej sytuacji należałoby przeanalizować dokładnie Pana sytuację osobistą, jednak wskazuję na istnienie instytucji tzw. upadłości konsumenckiej. Proponuję odpłatną konsultację prawną online/prez telefon w której przeanalizuję Pana sytuację osobistą pod kątem ewentualnej upadłości konsumenckiej. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś