2022.10.07 godz. 09:08 Częstochowa, Śląskie

Czy mogę w takiej sytuacji wypuścić naszą aplikację?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W ciągu kilku najbliższych tygodni zamierzamy wraz ze wspólnikiem uruchomić aplikację do nauki języka angielskiego o nazwie "Langie". Jednak dzisiaj otrzymaliśmy informację, że aplikacja o podobnej nazwie i funkcji istnieje na rynku już od kilku lat. Nazywa się "Langi". Obawiamy się, że w powyższej sytuacji możemy zostać posądzeni o plagiat. Oczywiście o żadnym plagiacie nie ma tutaj mowy, sami wpadliśmy na pomysł nazwy i logo, jednak nie mamy możliwości potwierdzenia tego przez osoby trzecie. Co ważne, nasz oraz ich aplikacja opierają się na wizerunki pieska w logo.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2022 15:35

Dzień dobry, a czy nazwa/logo tamtej aplikacji są w jakiś sposób chronione? Do kogo należy tamta aplikacja?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)