2022.05.09 godz. 16:07 Wrocław-Krzyki, Dolnośląskie

Czy mogę wnieść ponowną skargę na czynności komornika lub czy jest jakieś inne wyjście z sytuacji np. uzupełnić oddaloną skagę na komornika o wycene biegłego ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Komornik prowadzi egzekucję z należącego do mnie mieszkania. W maju 2020 r komornik dokonał przy udziale biegłego rzeczoznawcy wyceny mojego mieszkania. W odpowiedzi złożyłem skargę na czynności komornika ,która została oddalona.Minęło 2 lata, komornik nie kierował sprawy do licytacji z uwagi na pandemię.Obecnie cena mojej nieruchomości wzrosła o ok. 40% i moje pytanie czy wycena przez biegłego , która była sporządzona 2 lata temu jest jeszcze aktualna? czy komornik powinien dokonać nowej wyceny mojego mieszkania? Czy mogę złożyć ponownie skargę na komornika/ inne wyjście z sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2022 16:49

Proszę złożyć do komornika wniosek o sporządzenie dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości. Pomiędzy sporządzeniem opisu i oszacowania w 2022 r. a terminem licytacyjnym w chwili obecnej zaszły istotne zmiany dotyczące wartości nieruchomości. Moim zdaniem wycena z 2020 r. nie jest aktualna i powinna być sporządzona na nowo.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)