2020.10.08 godz. 10:51 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Czy mogę wnieść sprawę do sądu o przyznanie spadku, będąc za granica?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój ojciec zmarł w maju. Nie zostawił testamentu, ale dwa listy w których napisał komu zostawia ruchomości a nieruchomości chciał żeby były podzielone równo między mnie i dwie moje siostry. Niestety obie maja różne zdanie co to znaczy po równo i nie możemy dojść do porozumienia. Listy ojca i inne rzeczy i dokumenty znajdują w się w Ostrowie Wlkp u siostry która wynajmuje dom obok taty domu. Druga siostra mieszka w Niemczech a ja w Norwegii. Jak można ta sprawę w miarę sensownie rozwiązać? Nadmienię ze z siostra z Polski urwał się kontakt z jej strony. Nie wiem od czego zacząć.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2020 14:25

Dzień dobry, powinna Pani w pierwszej kolejności złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, następnie wycenić nieruchomości i złożyć wniosek o dział spadku. Przebywając za granicą najlepiej dokonać wszystkich czynności przez pełnomocnika. Jeżeli be∂zie Panic chciała skorzystać z mojej pomocy, zapraszam do kontaktu annababiak@gmail.com
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)