2022.01.17 godz. 17:09 Krotoszyn, Wielkopolskie

Czy mogę wnioskować o zwrot całości opłaty rezerwacyjnej, jeśli deweloper nie przygotował do podpisania umowy deweloperskiej w czasie określonym w umowie?

Wyjaśnienie sytuacji

W umowie rezerwacyjnej widnieje zapis, że jeśli Nabywca zrezygnuje to może odzyskać połowę wpłaconej kwoty. A co w sytuacji kiedy ja jako nabywca proszę o zwrot całości opłaty rezerwacyjnej w związku z tym, że deweloper nie przygotował zgodnie z umową umowy deweloperskiej w określonym czasie. Czy mam jakieś szanse powodzenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sty 2022 08:46

Dzień dobry, oczywiście, ma Pan szanse na domaganie się zwrotu kwoty wpłaconej tytułem opłaty rezerwacyjnej. Wszystko będzie jednak zależeć od tego, w jaki sposób zostały sformułowane postanowienia umowne. Pozdrawiam