2021.06.25 godz. 13:35 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy mogę wyjechać na urlop z dzieckiem za granicę bez zgody ojca?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, problem wygląda następująco. Z postanowienia sądu wynika, że ojciec dziecka ma ograniczone prawa do współdecydowania o istotnych sprawach dziecka. Nie jest doprecyzowane, które sprawy są uznawane za istotne. Czy w takiej sytuacji wystarczy poinformować ojca dziecka o miejscu pobytu w trakcie urlopu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 17:59

Nie jest to prawidłowe sformułowanie Sądu, ale w praktyce często takie się zdarzają. Uważam, że jeśli urlop nie jest związany z wyjazdem zagranicznym i nie koliduje z kontaktami nie ma prawnego obowiązku informowania drugiego rodzica. Choć ja zawsze swoim Klientom radzę wysłać przynajmniej SMSa jeśli chcą, by ich również drugi rodzic informował co planuje robić podczas kontaktu. Grunt to współpraca.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)