2020.10.22 godz. 16:52 Koleczkowo, Pomorskie

Czy mogę wyjechać z dzieckiem do pracy poza granice RP

Wyjaśnienie sytuacji

Mam rozwód bez orzekania o winie, moja była żona jest obywatelka innego państwa, ma wyznaczone sądownie kontakty z dzieckiem którego prawnym opiekunem jestem ja, czy muszę mieć jej zgodę na wyjazd do pracy poza granice RP - kieruje mnie firma w której pracuje w Polsce?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:22

Pan może jechać gdzie chce. Na wyjazd dziecka musi mieć Pan zgodę jego matki albo zgodę sądu.