2021.08.30 godz. 12:19 Częstochowa, Śląskie

Czy mogę wyjechać z dziećmi za granice bez zgody ojca?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam dobrą pracę w Niemczech i planuje wyjechać na stałe z dziećmi. Ojciec dzieci się nie zgadza i chce bym ich zostawiła przy nim. Jak mogę rozwiązać ta sytuacje? Czy wolno mi tak wyjechać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Krzysztof Nawrocki

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2021 09:22

Witam. W opisanej sytuacji musi Pani wystąpić do sądu właściwego według swego miejsca zamieszkania z wnioskiem o rozstrzygnięcie w sprawie istotnej dla dzieci. Jest między wami spór, a skoro tak, to w braku porozumienia rozstrzyga zawsze sąd opiekuńczy. Lepiej tak to załatwić - legalnie, by potem nie było problemu w miejscu, w którym Pani zamieszka z dziećmi na stałe. Pozdrawiam, Krzysztof Nawrocki, adwokat
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)