2022.03.01 godz. 13:28 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Czy mogę wymienić zamki w drzwiach i żądać od lokatorki natychmiastowej wyprowadzki z powodu udostępniania mieszkania osobom trzecim?

Wyjaśnienie sytuacji

Lokatorka ma umowę do maja 2022. Zalega z opłatami za mieszkanie za 2 pełne miesiące, przypadkiem dowiedzieliśmy sie równiez ze udostepnia mieszkanie osobom trzecim tzn dwóch mężczyzn pomieszkuje tam bez naszej zgody i nie ma ich uwzględnionych w umowie najmu. Lokatorka ma 3 dzieci. Czy mogę wymienić zamki w drzwiach i żądać od lokatorki natychmiastowej wyprowadzki z powodu udostępniania mieszkania osobom trzecim?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2022 21:33

Jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności, a wynajmujący zamierza najem wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia, powinien on uprzedzić najemcę na piśmie, udzielając mu dodatkowego terminu miesięcznego do zapłaty zaległego czynszu. Po wypowiedzeniu umowy najmu co do zasady konieczne jest przeprowadzenie sprawy o eksmisję w celu przymusowego opuszczenia i opróżnienia lokalu.

Zmodyfikowano dnia: 01 Mar 2022 21:33
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)