2019.07.16 godz. 11:30 Słupca, Wielkopolskie

Czy mogę wypłacić nagrodę jubileuszową?

Wyjaśnienie sytuacji

Gł. Księgowa pracująca w naszej jednostce na 1/4 et. Dostarczyła dokumenty potwierdzające 20 letni staż pracy. Wnioskuje również o wypłacenie nagrody jubileuszowej. Jednocześnie pracuje w innej jednostce w pełnym wymiarze czasu pracy. Czy mam obowiązek wypłacenia stażowego i nagrody jubileuszowej oraz czy stażowe mam wypłacić wstecz?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 13:19

Odpowiedź zależy w znacznej mierze od regulaminu wynagradzania przyjętego w danej jednostce (budżetowej?) + treści rozporządzenia wydanego przez właściwego dla danej jednostki ministra (jeśli zostało wydane) - podstawa: art. 77(3) kodeksu pracy. Proszę o kontakt celem podania szczegółów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Prawnik

Marlena Kalisiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 13:19

W przypadku stażu pracy 20lat, nagroda wynosi 75% wynagrodzenia miesięcznego. Obliczając staż pracy, należy uwzględnić wszystkie zakończone okresy zatrudnienia, prowadzenia gospodarstwa rolnego lub pracy w gospodarstwie oraz okresy pobierania zasiłku dla osób bezrobotnych. Nie uwzględnia się jednak okresów prowadzenia działalności gospodarczej oraz pracy na podstawie umów cywilnoprawnych. Do stażu pracy wlicza się okres przepracowany i niema tutaj znaczenie rodzaj etatu. Zasadność wypłaty ,,nagrody jubileuszowej" ma miejsce dopiero, gdy 20 lat pracy odbyło się w jednej firmie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)