2022.01.07 godz. 13:21 Poznań, Wielkopolskie

Czy mogę wypowiedzieć umowę najmu na czas określony, z poniższych przyczyn?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, wynajmuję pokój na umowie na czas określony. Nie zawiera ona zadnych informacji o wypowiedzeniu umowy przez najemcę.Chciałabym zakończyć najem i są w mieszkaniu aspekty ktore chciałabym wiedzieć, czy można podciagnać pod wypowiedzenie. 1) 2-3 stycznia awaria wody, potem znowu w dzien wolny 06/01 awaria prądu, czyli brak ogrzewania oraz cieplej wody. Pierwsza awara zostala usunięta po 2 dniach. 2) od listopada miej wiecej lodówka dziala słabo, oraz bardzo głośno w nocy, raz był serwisant, ale nic nie zrobił, więc od tego czasu nie można się "doprosić"

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2022 13:29

Takie zdarzenia nie mogą stanowić podstawy wypowiedzenia umowy.