2023.08.10 godz. 00:13 Bogunów, Dolnośląskie

Czy mogę wypowiedzieć umowę po upłynięciu 14 dni od jej zawarcia?

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałem umowę na instalację fotowoltaiczną, w domu na umówionej wizycie. Minęło już 14 dni i chcę ją wypowiedzieć. Zgłosiłem wszystko firmie oraz bankowi, gdyż mam płatność ratalną, którą zawarłem telefonicznie dzień później. Bank powiedział, że wszystko zależy od zgody firmy fotowoltaicznej. Jaka jest szansa przyjęcia rezygnacji umowy i jakie mogą być koszty, konsekwencje? Wpłaciliśmy zaliczkę, czy ona może zostać utracona? Na umowie jedynym warunkiem, gdzie umowa nie może zostać rozwiązana to zaczęcie prac, które trwale połączą firmę z odbiorom, prace nie rozpoczęły się.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2023 08:54

Dzień dobry bez analizy umowy nie jestem w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie. Proszę o dosłanie jej skanu na dares e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl