2022.02.06 godz. 13:14 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym?

Wyjaśnienie sytuacji

W mieszkaniu, które wynajmuję na czas określony tj. do czerwca 2022 roku pojawiły się karaluchy oraz z balkonu odpada tynk i beton. Sprawę karaluchów właścicielka rozwiązała poprzez zastosowanie metody żelowej odstraszającej je na 3 miesiące. Sprawa balkonu była zgłoszona do spółdzielni, remont ma być, ale dopiero za pare miesięcy. Balkon realnie stwarza zagrożenie gdyż odpada z niego gruz. W umowie nie mam zawartej informacji, że mogę wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym. Dogadanie z właścicielka o polubownym zakończeniu wynajmu nie wchodzi w opcje, gdyż ona nie widzi problemów.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2022 13:35

Odpadający tynk z balkonu nie uzasadnia wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym.