2022.11.03 godz. 11:25 Ostrzeszów, Wielkopolskie

Czy moge wyrzucic obca osobe z mojego domu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, kilka miesiecy temu został na mnie przepisany dom oczywiścia notarialnie i w pełni udokumentowane. Mój ojciec zmarł kilka tygodniu temu (były własciciel) który miał partnerke której nic nie przepisał, chcemy remontowac dom a ona nie chce sie wynieść dobrowolnie, policja rozkłada ręce, ona nie ma żadnych tytułów prawnych do pozostania w tym domu ( równiez nie wnosi żadnych opłat) troche się jej boimi ponieważ to osoba nie jest zrównowazona psychicznie, potwierdzi to nasza najblizsza rodzina. Jak możemy sie takiej osoby pozbyc skoro narusza mój mir domowy i obawiam sie ze stawnowi zagro

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2022 12:33

Wyrzucić nie można, ale warto wnieść pozew o eksmisję i/lub o zapłatę za bezumowne korzystanie z nieruchomości. W przypadku zainteresowania odpłatną pomocą w sporządzeniu takich pism, zapraszam do kontaktu.