2023.06.29 godz. 22:41 Czarnków, Wielkopolskie

Czy mogę wyrzucić siostrę z domu rodzinnego po powrocie z dwójką dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

3 miesiące temu moja siostra wraz z dwójką dzieci powróciła do mojego domu po kłótni z partnerem, nie ma możliwości aby do siebie wrócili. Jestem właścicielem domu rodzinnego, siostra się zrzekła z całego majątku, ale jest tutaj zameldowana + 1 dziecko. Nie dokłada się do rachunków, nie płaci za nic. Dodatkowo oczernia po innych członkach rodziny rozsyłając nieprawdziwe informacje, po prostu jest nie wdzięczna. Czy mam prawo ją wyrzucić? Czy jako właściciel nieruchomości mogę ją wymeldować? Dziękuje za pomoc!

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Cze 2023 12:36

Nie może jej Pan wymeldować, natomiast może Pan wypowiedzieć umowę użyczenia (jeśli nie żądał Pan od niej wcześniej czynszu) wraz z wezwaniem do zwrotu użytkowanej nieruchomości, a następnie złożyć pozew o eksmisję. Ewentualnie ustalić kwotę czynszu miesięcznego i wezwać do zapłaty, a następnie również złożyć pozew o eksmisję. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl