2023.11.12 godz. 16:18 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę wyrzucić z odziedziczonego mieszkania obecnego zameldowanego tam lokatora ?

Wyjaśnienie sytuacji

Odziedziczyłem z bratem mieszkanie. Pół jest moje pół jest jego. Chcielibyśmy jakoś zacząć nim rozporządzać,sprzedać je ,lub wprowadzić się do niego natomiast jest jeden problem. W mieszkaniu obecnie mieszka brat naszego ojca ,jest tam zameldowany, niektóre rzeczy w mieszkaniu są jego. Jak do tej sytuacji ma się prawo ? Czy możemy go po prostu od tak, z dnia na dzień wyrzucić? Nie mamy z nim zawartej żadnej umowy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2023 17:57

Zakładająć, że przebywa tam na zasadzie umowy użyczenia, konieczne jest wypowiedzenie użyczenia i wezwanie do opróżnienia lokalu. W razie bezskuteczności, dalszym krokiem jest pozew o eksmisję + ewentualnie o odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu. W razie pytań, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl