2024.04.17 godz. 21:21 Poznań, Wielkopolskie

Czy mogę wystąpić o wypowiedzenie umowy o pracę w trybie natychmiastowym?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę wystąpić o wypowiedzenie umowy o pracę w trybie natychmiastowym? I co najlepiej zawrzeć w takim wypowiedzeniu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Kubisztal

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Kwi 2024 20:52

Jeżeli chodzi o tryb natychmiastowy ale nie dyscyplinarny, to domyślam się że chodzi rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. W takim przypadku, można zaproponować pracodawcy, że umowa będzie rozwiązana z konkretną datą ale brak zgody pracodawcy przekreśli możliwość rozwiązania umowy w takim dniu.