2024.01.25 godz. 13:17 Koszalin, Zachodniopomorskie

Czy mogę wystosować pismo do dziecka czy nadal się uczy.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam córkę ,która ma 22 lata nie wiem czy nadal się uczy. Córka nie utrzymuje ze mną kontaktów. Chciałam dowiedzieć się czy mogę wystosować pismo.o przedstawienie szkół. Place alimenty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2024 08:39

Tak. Jeśli dziecko się już nie uczy i pracuje to można wystąpić z pozwem o uchylenie obowiązku alimentacyjnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 14:36

Oczywiście, że tak. W razie braku odpowiedzi lub też w przypadku zakończenia nauki, być może zasadnym będzie pozew o uchylenie / wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)