2022.01.10 godz. 22:50 Wrocław, Dolnośląskie

Czy moge wziac rozwod w polsce mieszkajac w UK?

Wyjaśnienie sytuacji

Slub oddbyl sie W polsce. Chce wiedzieć czy moge wziac rozwód z winy męża? W Anglii mąż jest zgłoszony na policję o przemoc domowa i ze był w stosunku do mnie agresywny przez cały związek.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sty 2022 20:33

Dzień dobry, zakładam, że macie Państwo obywatelstwo polskie - wówczas jest to możliwe. Wraz z pozwem trzeba będzie wnioskować o to, aby Sąd Najwyższy wyznaczył właściwy miejscowo Sąd Okręgowy do przeprowadzenia postępowania rozwodowego, np. ze względu na wcześniejsze miejsce zamieszkania w Polsce. Oznacza to, że należałoby złożyć pozew wybranym przez siebie Sądzie wraz z takim wnioskiem. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec