2022.11.04 godz. 11:26 Katowice, Śląskie

Czy mogę żądać od dostawcy usług internetowych VECTRA opłaty za udostepnienie mojej działki?

Wyjaśnienie sytuacji

Na mojej działce, znajduje się szafa abonencka firmy Vectra -do szafy podłączeni są różni abonenci (nie tylko ja). W momencie zakupu działki (15lat temu) szafa była już postawiona - kupiłem działkę wraz z szafa, jednak nie ma żadnej wzmianki o tej instalacji w Akcie Notorialnym. Dziękuję za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lis 2022 16:55

Dzień dobry, Teoretycznie może Pan do nich wystąpić z roszczeniem o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z Pana nieruchomości. Może się oczywiście okazać, np. że mają umowę z poprzednim właścicielem. Zacząłbym od pisma z wezwaniem do zapłaty z tego tytułu i czekał na ich odpowiedź.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)