2021.12.03 godz. 11:06 Kwidzyn, Pomorskie

Czy mogę żądać odszkodowania za uszkodzenie garażu blaszanego po montażu przez firmę?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Firma zamontowała mi garaż blaszany z opcją kotwiczenia, na wcześniej przygotowanym przeze mnie podłożu. Zrobiła to źle, garaż odfrunął przy silnym wietrze. Uszkodziło się mienie oraz sam garaż. Posiadam kartę gwarancyjną, na której jest napisane, żę firma nie ponosi odpowiedzialności za szkody po montazu. Ale usługa była źle wykonana czego podczas odbierania prac nie zauważyłem, bo się na tym nie znam. Po ekspertyzie dowiedziałem się, że garaż był źle zamocowany, były zastosowane złe kotwy, za mała ilość i dodatkowo kotwy nie były zamontowane w odpowiednim miejscu

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jolanta Kaczykowska-Stubba

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2021 12:19

Dzień dobry, Na tak postawione pytanie ciezko jest odpowiedzieć bez znajomosci postanowień umowy, w tym w szczególności postanowienia o wyłączeniu odpowiedzialności. Natomiast jeżeli usługa montażu została nieprawidłowo wykonana przez podmiot, który się do tego zobowiązał, co do zasady jest Pan uprawniony do żądania odszkodowania, jednak musi być Pan w stanie wykazać, że szkoda powstała w związku z nieprawidłowym montażem.